Tánczost arról kérdezték az újságírók, hogy a minisztérium anyagilag támogatja-e a nagyragadozókkal való konfliktusok megelőzésére irányuló beruházási programot, mivel a WWF Románia képviselői szerint a minisztérium egyetlen dollárt sem különített el erre, az elmúlt 15 évben csak környezetvédelmi szervezetek végeztek ebből a célból beruházásokat, villanypásztorok és juhászkutyák beszerzésével.
A miniszter igennel válaszolt, és üdvözölte a WWF kezdeményezését. Mint elmondta, a hét folyamán indul egy 10 millió eurós program, amely révén számos megelőző intézkedést és a legnagyobb olyan, tudományos alapokon nyugvó programot finanszírozzák, amelynek célja a barnamedve-populáció felmérése.
Úgy vélekedett, a villanypásztorok csak helyi megoldást jelenthetnek, nagy kiterjedésű területeket nem lehet körbevenni velük, már csak azért sem, mert akadályoznák a nyájak terelését és a legeltetést. Kifejtette, a juhászok évszázadok óta tudatában vannak a hegyi legeltetés veszélyeinek, a farkas- vagy medvetámadás kockázatának, a jelenség azonban mára olyan súlyossá vált, hogy lassan nem lesz ember, aki vállalná a hegyi legeltetést.
'Ez egy valós probléma, amely egyre nagyobb kockázatot és veszélyt jelent erre a tevékenységre, a juhtenyésztés és a pásztorkodásra, amely nemzeti örökség' - tette hozzá a környezetvédelmi miniszter.